ברוך הבא אל MC-IL
   ראשי    תמונות    בלוג    מקצבים לבעלי עודף משקל    English              
מידע
· מהם 5 המקצבים
· מי היא גבריאל רות'
· מי היא אביה רכס
· מפגשי אחד ואחת-מפגשים אישיים בסטודיו של אביה
· חמשת המקצבים לארגונים
· מקצבים ונרפאים מבפנים

שיעורים
· יוגה הום בני ציון-מרכבת הגוף
·  מפגשי תנועה -ארועים מיוחדים
· הרצליה-חמשת המקצבים

סדנאות
· יוני 2024 - מקצבים פוגשים כתיבה
· ספטמבר 2024 - צ'כיה
· דצמבר 2024-להתמיר שנה אזרחית חדשה
· מרץ 2025 - נאות סמדר
· מאי 2025-יוון

אביה רכס

הסיפור שלי עם חמשת המקצבים - איך הכל התחיל?

אביה

הקשר החזק שלי לחמשת המקצבים החל בספטמבר 2001- היה זה חודש משמעותי ביותר: התאומים בניו יורק קרסו, הפנטגון הותקף, המון אנשים איבדו קרובי משפחה בארה"ב.
תאריך זה סימן נקודת מפנה עולמית ועבורי-נקודת מפנה אישית ביותר בחיי.
יומיים לפני תאריך היסטורי זה סיימתי סדנת חמשת מקצבים משמעותית ביותר בדן-האג הולנד, שנושאה היה Heartbeat 2 בהנחיית יעקב דרלינג קהן- אז מנהל שותף של ה-Moving Center UK.

בסדנה זו חוויתי לראשונה תהליך אישי עוצמתי מעין כמוהו והבנתי אז, עד כמה לחמשת המקצבים של גבריאל רות' יש יכולת קטליטית מופלאה. יכולת המאפשרת ומגיעה לנימי הרגש העמוקים ביותר דרך שפת התנועה.
אז גם ראיתי בדמיוני המפותח מה ניתן יהיה לעשות עם השיטה המדהימה הזו בארץ הקודש על כל מורכבותה החברתית והבטחונית.

ההגעה לסדנה הזו היתה סמלית ביותר-חודשים לפני התלבטתי בין לנסוע לניו יורק לסדנת בישול גורמה טבעי אצל הכוהנת Kolbin לבין השתתפות בסדנת חמשת המקצבים בדן האג.
תכתובת אלקטרונית ותקשורת טלפונית לא הניבו תוצאות לגבי ניו יורק- וטוב שכך...משהו או מישהו שם למעלה בשמים "הציל" אותי מלהיות נוכחת ב11.9.01 בניו-יורק.
הפור נפל ונסעתי מבלי לדעת בדיוק למה לדן האג לסדנה ששינתה את חיי...
המידע היחיד המשמעותי שהיה לי וכיוון אותי לפני הנסיעה- הייתה הכתבה של אורית שפירא על גבריאל רות' בחיים אחרים- ועל כך תודתי הרבה לאורית!

המסע הזה שהחל בספטמבר ההיסטורי ב2001 והסתיים באוקטובר האחרון (2008) –בהסמכתי כמורה לחמשת המקצבים על ידיי גבריאל רות' יחד עם עוד 79 משתתפים מכל העולם- היה מסע מדהים!
זכיתי להכיר במסע הזה מורים מדהימים, חברים משמעותיים ותומכים בכל העולם, בני משפחה יקרים שאפשרו לי לנסוע לעיתים קרובות ברחבי העולם בכדי להגיע לרגע היקר הזה. מקומות עבודה ובוסים שאפשרו לי לשנות סדרי עולם בכדי לצבור עוד "לבנה" בתהליך ההסמכה הארוך להוראת חמשת המקצבים.
היו שם גם תלמידים שסבלו מדי פעם מההיעדרויות שלי, מטופלים שלא הייתי זמינה להם.. ואיתם הסליחה.

המסע הזה כלל את כל חמשת המקצבים- המקצב הראשון-שם סופסוף התחברתי לעצמי ולמהותי-דרך שפת התנועה הבנתי כמה מתנות הורישו לי הורי, אחותי- ז"ל, ובני משפחתי מדורות קודמים. איזו עוצמה פנימית גדולה טמונה בי שהסתתרה קודם תחת שכבות מיותרות שבניתי בחיי המוקדמים.

במסע הזה גם התחברתי סופסוף לאנרגיה של התקשורת הבהירה ל-מקצב השני של הסטקטו- דרך ארגון סדנאות חמשת המקצבים בארץ- למדתי דרך המגע עם אלפי אנשים שנקרו בדרכי להביע ללא מורא את אשר על ליבי- בישירות ובכנות.

בחיבור בין ההזנה העצמית והחיבור לעצמי- יחד עם התקשורת הגלויה- המקצב השלישי - מצאתי את מקורות היצירה שבי- החיבור האינטואיטיבי לכאן ועכשיו, יכולת השחרור, היכולת לא להתקבע לא על מקום, רעיון, מחשבה ואפילו על אנשים... ומקומות עבודה- בגאווה ובשמחה רבה עזבתי קליניקה מצליחה לטיפול תזונתי כי לא התאימה לי יותר במהותה-דבר שנראה הזוי לסובבי.

במסע הזה גם גיליתי את היכולת לראות את הסובב האזורי מנקודת מבט רחבה- (המקצב הרביעי) לא רק מהצרכים האישיים הכה בסיסיים. איך אפשר לעזור עם חמשת המקצבים למחלימי סרטן, לשפר את סביבת העבודה של צוותים רפואיים שחוקים ולעזור לפרויקטים של דו קיום בארץ ועוד..

ועכשיו מגיע הרגע של השקט הפנימי - (המקצב החמישי)- הרגע האמיתי שבו שאני יושבת ומתבוננת בהתפעלות ובהשתאות על 7 השנים הללו ועל הטרנספורמציה האישית שלי בהתרגשות רבה... מי היה מאמין שזה מה שיקרה לי מנסיעה תמימה שכזו לדן האג ב- 2001....
לשמוע היום מהבת שלי בת ה-14 אחרי שחוותה שיעור איתי כמורה- משפט: "אמא-וואאו סופסוף אני מבינה מהם חמשת המקצבים.." משפט מכונן ששווה את כל ההיעדרויות שלי מהבית בשנים הללו....

תפילתי, שמסע משמעותי זה ימשיך לאינסוף מחוזות יצירתיים עם אינסוף קהלים שטרם חוו את חמשת המקצבים ואשר יכולים גם הם לשנות את חייהם דרך הנעת גופם והזעת תפילתם-אמן כן יהי רצון.

אביה רכס - מורה מוסמכת לחמשת המקצבים ®, תזונאית קלינית M.Sc., מנחת קבוצות, מארגנת סדנאות ואמא לשלושה ילדים מקסימים . מנחה סדרות מפגשים בשיטה בתל אביב, גבעת חן ובני ציון .
מעבירה לארגונים, לקבוצות מפגשים בנושא 5 המקצבים כאמצעי לגיבוש ולקרבה בין עובדים ובעלי תפקידים שונים במקומות עבודה. לארועים פרטיים-כמו מפגשי אמהות ובנות, ערבי רווקות, כלות ואמהות של כלות, מפגשי חוויה המשלבים ריקוד עם המקצבים, התנסות בשילוב תנועה עם תמציות ריח, דמיון מונחה, עיסוי ארומטי ועוד...מנחה סדנאות בארץ ,בפולין, ביון , קפריסין ובברלין .

אביה


הרשמה ויצירת קשר
· יצירת קשר
· נוהלי רישום וביטול
· חמשת המקצבים בFacebook
· אביה רכס בInstagram

חנות ותמונות
· תמונות

מידע נוסף ולינקים
· גבריאל רות'
· מקומות ומחוזות מומלצים

מאמרים
· חיים אחרים
· מסע לגרמניה
· שיעורי חמשת המקצבים - מהם ולמה לי


כל הזכויות שמורות לאתר חמשת המקצבים בישראל © 2024
Copyright © 2002-2024 MC5. All Rights Reserved
צור קשר